Щодо питань захисту прав дітей

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» та Конвенції ООН про права дитини, в частині гарантування права на свободу, особистої недоторканості, захисту гідності та найкращого забезпечення інтересів кожної дитини, керуючись п. 2 ст. 54 Закону України «Про освіту», в якій зазначено обов’язок педагогічних працівників захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного і психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти з метою забезпечення прав неповнолітніх від жорстокості і насильства кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів. Держава здійснює захист дитини від усіх форм насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з нею, залучення до найгірших форм дитячої праці, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють, в першу чергу, на законодавчому рівні.

 

З метою забезпечення прав неповнолітніх від жорстокості і насильства в Україні працює громадська організація «Ла Страда – Україна», діяльність якої направлена на:

  • запобігання торгівлі людьми;
  • попередження домашнього насильства;
  • впровадження тендерної рівності;
  • вдосконалення системи захисту прав та інтересів дитини.

 

Національна «гаряча лінія» надає інформаційну, психологічну та правову допомогу:

  1. Національна дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12.00 до 20.00, у суботу - з 12.00 до 16.00 за безкоштовним номером 0 800 500 225 (з стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільного).
  2. Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації працює цілодобово за загальноєвропейським номером 116 123 (з мобільного безкоштовно).

 

Дитина – правовий статус особи до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

 

 

Законні представники дитини – батьки, усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники, представники закладів, інші особи, які виконують функції опікунів і піклувальників.

 

Більше інформації на офіційному сайті  la-strada.org.ua